اتوماسیون تلویزیونی و آرشیو

music

نام سازمان:

مرکز موسیقی و سرود

زمان اجرا:

1392

با گذشت چند سال از شروع فعالیت مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما حجم قابل توجهی از تولیدات این مرکز در قالب آرشیو نماهنگ بصورت آرشیو DVD نگهداری میشود. پس از تصمیم این مرکز در بکارگیری آرشیو دیجیتال ، سامانه آرشیو و سیستم ذخیره سازی و پشتیبانی اطلاعات در این مرکز راه اندازی و به بهره برداری رسید. هماکنون کلیه منابع آرشیوی بصورت آنلاین در سیستم آرشیو نگهداری شده و از طریق این سیستم برای کاربران مرکز قابل دسترسی میباشد.

اتوماسیون آرشیو

ahvaz

نام سازمان:

صدا و سیمای اهواز

زمان اجرا:

1391-1392

در طراحی سامانه آرشیو دیجیتال توسط کارشناسان شرکت فرازکام توجه جدی به نیازمندیها و چرخه کاری اتوماسیون سیما و نیوزروم از یک سو و همچنین آخرین فناوری‌های مهندسی از سوی دیگر باعث پیاده سازی طرح آرشیو با امکان تجمیع با سیستمهای اتوماسیون در حال و آینده شده است. سیستم آرشیو دیجیتال این مرکز با بهره‌گیری از سیستم دخیره سازی On-Line و همچنین آخرین فناوری پشتیبانی اطلاعات LTO5 و همچنین سامانه نرم افزاری ArcLook امکانات متعددی را برای تبدیل ، ساماندهی و ثبت متادیتا را در قالب استانداردهای آرشیو صدا و سیما به این مرکز میدهد. با تبدیل منابع آرشیوی و ثبت متادیتا در سامانه آرشیو این مرکز امکان سرویس دهی سریع آشیو به بخشهای مختلف مرکز بوجود آمده است.

اتوماسیون آرشیو و پخش

ilam

نام سازمان:

صدا و سیمای ایلام

زمان اجرا:

1391

مرکز صدا وسیما استان ایلام در راستای سیاستهای کلی سازمان صدا وسیما برای توسعه سیستمهای دیجیتال طرح آرشیو دیجیتال این مرکز را بصورت جدی در برنامه‌های خود قرارداد و با شناسایی توانایی‌های شرکت فرازکام توسط این مرکز برای انجام این پروژه طراحی سیستم جامع آرشیو به این شرکت محول گردید. در طراحی سامانه آرشیو دیجیتال توسط کارشناسان شرکت فرازکام توجه جدی به نیازمندیها و چرخه کاری اتوماسیون سیما و نیوزروم از یک سو و همچنین آخرین فناوری‌های مهندسی از سوی دیگر باعث پیاده سازی طرح آرشیو با امکان تجمیع با سیستمهای اتوماسیون در حال و آینده شده است. سیستم آرشیو دیجیتال این مرکز با بهره‌گیری از سیستم دخیره سازی On-Line و همچنین آخرین فناوری پشتیبانی اطلاعات LTO5 و همچنین سامانه نرم افزاری ArcLook امکانات متعددی را برای تبدیل ، ساماندهی و ثبت متادیتا را در قالب استانداردهای آرشیو صدا و سیما به این مرکز میدهد. با تبدیل منابع آرشیوی و ثبت متادیتا در سامانه آرشیو این مرکز امکان سرویس دهی سریع آشیو به بخشهای مختلف مرکز بوجود آمده است.

آرشیو دیجیتال

majma

نام سازمان:

مجمع تشخیص مصلحت نظام

زمان اجرا:

1391

دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از دارندگان آرشیو اسنادی میباشد که با گسترش روزافزون منابع آرشیوی نیاز مبرم به ساماندهی آرشیو در قالب سیستمهای نوین را احساس میکرد. با انجام مطالعات اولیه و نیازسنجی توسط کارشناسان شرکت فرازکام سیستمی کارآمد در این بخش پیاده سازی شد تا نیازهای مختلف این بخش را با در نظر گرفتن ضرایب امنیتی بالا بخاطر شرایط خاص کاری مرتفع سازد. پس از انجام موفقیت آمیز مراحل مختلف تست و آموزش ، ثبت و ساماندهی آرشیو صورت گرفته و هماکنون این سامانه در حال بهره برداری میباشد.

اتوماسیون تلویزیونی و آرشیو

www

نام سازمان:

قوه قضائیه

زمان اجرا:

1392-1391

اداره صدا و سیمای قوه قضائیه جمهوری اسلامی دارای شرح وظایف مختلفی است که مهمترین آنها تولید و آرشیو برنامه های تلویزیونی است. شرکت فرازکام با ارائه سیستم اتوماسیون تلویزیونی و آرشیو به این اداره ،کلیه چرخه کاری روزانه آن را تحت سیستم یکپارچه اتوماسیون قرارداده است. هماکنون علاوه بر تبدیل منابع قدیمی به دیجیتال و ثبت آنها در آرشیو کلیه برنامه های تولیدی روزانه از طریق این سیستم اجرا میشود.

اتوماسیون تلویزیونی و آرشیو

jahad

اتوماسیون تلویزیونی و آرشیو

نام سازمان:

جهاد خودکفایی

زمان اجرا:

1388-1390

همکاری شرکت فرازکام با جهاد خودکفایی صدا و سیما در دو بخش مطالعاتی و اجرایی بوده است. در بخش مطالعاتی سه پروژه بررسی فرمتهای صدا ، فرمتهای ویدیو و استانداردهای متادیتا از مهمترین پروژه‌ها میباشند که در این سه پروژه مطالعات عمیقی در موضوعات یاد شده انجام گرفت. در بخش اجرایی ایجاد سامانه آرشیو دیجیتال صدا و ویدیو برای این اداره کل و همچنین سیستمهای تبدیل ویدیویی برای یکی از مراکز استانی از شاخص ترین همکاری‌های فیمابین بوده است. اسناد فنی منتشر شده در پروژه‌های مطالعاتی علاوه بر استفاده در سازمان صدا و سیما هماکنون بعنوان پشتبانه علمی سیستمها تولیدی شرکت فرازکام در حال بهره برداری میباشند.

اتوماسیون تولید و خبر

alalam

نام سازمان:

شبکه العالم

زمان اجرا:

1389-1390

شبکه العالم  به عنوان اولین شبکه بین المللی صدا و سیما که از بدو تاسیس بر مبنای سیستم Tapeless بنا نهاده شده بود بعد از گذشت بیش از 10 سال نیازمند نوسازی و توسعه سیستمها فنی اتاق خبر بود. شرکت فرازکام پیمانکار فرعی شرکت صوتی و تصویری سروش طرح بازسازی و توسعه سیستمهای فنی این شبکه را به انجام رساند. در این پروژه علاوه بر تجهیزات تولیدی شرکت فراز کام از قبیل Playout ، Ingest و Transcoder طراحی و اجرای شبکه IT بصورت سه لایه ، تأمین و راه اندازی سیستم امنیت شبکه ، سیستمهای ارسال و دریافت تصویر ، سیستمهای ذخیره سازی پیشرفته SAN و سرورهای مختلف توسط این شرکت با موفقیت به انجام رسید.  در این پروژه کلیه تجهیزات جدید در قالب اتاق سرور جدید این شبکه نصب و راه اندازی و عملیاتی شده است.

شبکه تلویزیونی لبیک

haj

آرشیو دیجیتال

نام سازمان:

حج و زیارت صدا و سیما

زمان اجرا:

1389-1390

شبکه تلویزیونی لبیک دارای حجم قابل توجهی از منابع ویدیویی با فرمت DVCAM عمدتاً مربوط به تولیدات این شبکه بود. سیاست اجرایی در این پروژه از ابتدای امر پیاده سازی سامانه آرشیو با امکان دسترسی کاربران به منابع آرشیو بصورت بلادرنگ بود . از این رو در مراحل اولیه و همچنین مراحل تکمیلی پروژه از ذخیره سازهای SAN به عنوان آرشیو On-Line و نوارهای LTO به عنوان پشتیبانی اطلاعات استفاده شد. همچنین از ابتدای پروژه مراحل تبدیل نوارها و ورود اطلاعات متادیتا بصورت همزمان انجام شده است و هماکنون علاوه بر تبدیل حجم قابل توجهی از منابع آرشیوی امکان جستجوی متنی بر اساس شات لیست و سایر فیلدهای متادیتا وجود دارد. این سامانه آرشیوی امکان سرویس دهی تحت شبکه به سیستمهای تدوین و تولید را دارا می‌باشد. یکی از ویژگی‌های بارز این پروژه اجرای گام به گام آن میباشد که طی فرایند مرحله ای توسعه سیستمهای سخت افزاری و نرم افزاری بر اساس اولویت بندی از پیش تعیین شده به اجرا در آمد.

صدا و سیمای کردستان

kord

آرشیو دیجیتال

نام سازمان:

صدا و سیمای سنندج

زمان اجرا:

1390-1391

از اوایل سال 1390 و با شناسایی توانایی‌های شرکت فرازکام توسط این مرکز برای انجام پروژه آرشیو ، طراحی سیستم جامع آرشیو به این شرکت محول گردید. در طراحی سامانه آرشیو دیجیتال توسط کارشناسان شرکت فرازکام توجه جدی به نیازمندیها و چرخه کاری اتوماسیون سیما و نیوزروم از یک سو و همچنین آخرین فناوری‌های مهندسی از سوی دیگر باعث پیاده سازی طرح آرشیو با امکان تجمیع با سیستمهای اتوماسیون در حال و آینده شده است. سیستم آرشیو دیجیتال این مرکز با بهره‌گیری از سیستم دخیره سازی On-Line و همچنین آخرین فناوری پشتیبانی اطلاعات LTO5 و همچنین سامانه نرم افزاری ArcLook امکانات متعددی را برای تبدیل ، ساماندهی و ثبت متادیتا را در قالب استانداردهای آرشیو صدا و سیما به این مرکز میدهد. با تبدیل منابع آرشیوی و ثبت متادیتا در سامانه آرشیو این مرکز امکان سرویس دهی سریع آشیو به بخشهای مختلف مرکز بوجود آمده است.

مرکز صدا و سیمای البرز

alorz

اتوماسیون آرشیو

نام سازمان:

صدا و سیمای البرز

زمان اجرا:

1392

همکاری شرکت رسانه رایانه فراز با مرکز صدا و سیمای البرز در زمینه سیستم آرشیو دیجیتال میباشد. این سیستم هماکنون در این مرکز به بهره برداری رسیده و مراحل ثبت اطلاعات در آرشیو در حال اجرا میباشد. با توجه به اینکه این مرکز نسبت به سایر مراکز جدیدتر میباشد ، لذا کلیه منابع آرشیوی موجود بصورت دیجیتال بوده و نیازی به تبدیل منابع قدیمی نمیباشد. این مرکز با برخورداری از دو دستگاه ذخیره ساز برای بخش تولید و آرشیو ، منابع آرشوی را بصورت آنلاین نگهداری کرده که پس از ثبت در سیستم آرشیو توسط کاربران مرکز قابل دسترسی میباشد.